HOME - POPIS  APLIKÁCIE  |  HISTÓRIA  |  TIF a OCR   

 
 
Farby a aplikácie
TIF podporuje viacero farebných režimov. Nemá najmenší problém s abtolútnou podporou RGB, CMYK, YCbCr, či im podobných. Je to flexibilný formát s viacerými možnosťami použitia a rozsahu využiteľnosti.
Osobne v TIFoch ukladám rozrobenú grafiku. Súbor nemá problém s transparentnosťou a teda priesvitnosťou pozadia objektov, či vybratej oblasti. Ľahko sa prevedie do Tifu PNG i GIF s ich transparentnosťou, avšak kvalite sa tiffu nevyrovná v komplikovanejších veciach asii nič tak bežné ako práve tif. Formát PSD je zas o niečom inom a je obmedzený na ďalšie aplikácie, ktoré je potrebné aktualizovať o pluginy.

Aplikácie, ktorými je možné otvárať TIFF
Ktorákoľvek aplikácia, vhodná na prezeranie obrázkov by dnes mala naplno podporovať zobrazenie obrázkov formátu Tif. XnView alebo Irfan View sú free prehliadače ktoré po dolnení o pluginy zobrazia bez problémov *.tif súbory. Samozrejme, že je dobré rovno spomenúť, že na úpravu a prácu tifu je najvhodnejší program Adobe Photoshop, ktorý celkovo s grafikou pracuje asi najvhodnejšie a najšetrnejšie k zachovaniu kvalít jednotlivých dielov grafiky a zachovaniu kvalít samotného ukladaného tiffu.

Tip na prehliadač:
Azda najlepší a najrýchlejší prehliadač je Irfan View. O tomto programe nájdete viac informácií na stránkach www.Irfanview.naetoo.com, kde sa programu venujú v slovenčine a patrí medzi priateľské stránky samotného autora programu Irfana. Prehliadač je dosť jednoduchý na ovládanie a dokáže mnoho úprav a prezeraní. Netreba inštalovať ďalšie doplnky, len ak potrebujete prehliadať aj súbory PSD, potom áno. Pre prezeranie PSD súborov
 
 
 

© ARR TGN for LKZ z LSK